Elektrostatik Toz Boya
ELEKTROSTATİK TOZ BOYA NEDİR?

Toz boya kuru ve katı hammaddelerden oluşan (reçine-sertleştirici pigment katkı ve dolgu) çevre ile dost ve termosetting (tekrar ısıtıldığında erimeyen malzeme) bir boyadır.

ELEKTROSTATİK TOZ BOYA ÜRÜNLERİ
Ürün Adı
Açıklama
Kullanıldığı Sektörler

EE20 Serisi
EE20 serisi, fırın kürlendirmeli epoksi reçineler ile yapılan, iyi yayılma ve yüksek parlaklıga sahip,dekoratif ve koruyucu özelligi olan toz boyadır.
Çelik Kapı
EE34 Serisi
EE34 serisi, fırın kürlendirmeli saf epoksi reçineleri ile yapılan, çok düsük parlaklıga sahip iyi
yayılımlı, kürlendiginde düzgün ve sert yüzey veren toz boyadır.
Özel Ürünler

EE56 Serisi
E56 serisi, kürlenmenin tamamlanmasından sonra yüksek ısı dayanımlı boya filmi veren reçine ve
sertlestirici bazlı termoset bir toz boyadır. 330 oC’deki sıcaklıga dayanım gösterir. Ayrıca FDA
onaylıdır.
Özel Ürünler
EE57 Serisi
EE57 serisi, fırın kürlendirmeli reaktif epoksi reçineler ile yapılan, içcephe uygulamalar için
tasarlanmıs, optimum dekoratif ve mekanik özelliklere sahip düsük derecede kürlenen bir toz
boyadır.
Metal Mobilya
Sanayi Makineleri
Otomotiv
Elektrik Aydınlatma
EE58 Serisi
EE58 serisi, fırın kürlendirmeli orta reaktif epoksi reçineler ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmıs, kimyasal ve korozyon dayanımı mükemmel olan FDA onaylı bir toz boyadır.
Özel Ürünler
EE59 Serisi
EE59 serisi, fırın kürlendirmeli çok reaktif epoksi reçineler ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmıs, iyi yayılma ve mekanik özelliklere sahip ısıya hassasiyeti olan yüzeylerde kullanılabilen bir toz boyadır.
Özel Ürünler
EE60 Serisi    
EE60 serisi, fırın kürlendirmeli saf epoksi reçineleri ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmıs, çok düsük parlaklıga sahip iyi yayılımlı toz boyadır.
Metal Mobilya
Elektrik Aydınlatma
FF20 Serisi    
FF20 serisi, fırın kürlendirmeli epoksi ve poliester reçineleri ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmış, sararma direnci iyileştirilmiş, yarımat toz boyadır.
FF20 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: Ofis mobilyaları, asmatavan, aydınlatma, market rafları, vs.
Sanayi Makineleri
Otomotiv
Elektrik Aydınlatma
Metal Mobilya
FF22 Serisi    
FF22 serisi, fırın kürlendirmeli epoksi ve poliester reçineleri ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmış optimum yüzey yayılımına sahip bir boyadır.
FF22 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: Ofis mobilyaları, beyaz eşya, metal mobilya, aydınlatma, raf sistemleri, vs.
Sanayi Makineleri
Otomotiv
Elektrik Aydınlatma
FF35 Serisi    
FF35 serisi, fırın kürlendirmeli epoksi ve poliester reçineleri ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmış, sararma direnci ve genel özellikleri iyi toz boyadır.
Uygulama yerleri: Ofis mobilyaları, beyaz eşya, ısıtma sistemleri, aydınlatma, raf sistemleri, elektrik kabinleri, vs.
Sanayi Makineleri
Panel Radyatör
Otomotiv
Beyaz Eşya
Çelik Kapı
Elektrik Aydınlatma
Metal Mobilya
FF55 Serisi    
FF55 serisi, fırın kürlendirmeli epoksi ve poliester reçineleri ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmış düşük sıcaklıkta kürlenebilen ve iyi yayılan toz boyadır.
FF55 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: Ofis mobilyaları, beyaz eşya, metal mobilya, et kalınlığı fazla olan malzemeler, vs.
Sanayi Makineleri
Özel Ürünler
Beyaz Eşya
Metal Mobilya
FF60 Serisi    
FF60 serisi, fırın kürlendirmeli epoksi ve poliester reçineleri ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmış toz boyadır.
FF60 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: Ofis mobilyaları, beyaz eşya, makina parçaları, otomobil parçaları, vs.
Sanayi Makineleri
Otomotiv
Beyaz Eşya
Elektrik Aydınlatma
Çelik Kapı
Metal Mobilya
FF64 serisi    
FF64 serisi, fırın kürlendirmeli epoksi ve poliester reçineleri ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmış, super yayılım ve transparanlığa sahip tribo tabanca ile uygulanabilir toz boyadır.
F64 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır.
Metal Mobilya
FF65 Serisi    
FF65 serisi, fırın kürlendirmeli epoksi ve poliester reçineleri ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmış, optimum sararma direnci ve yayılması olan yarımat toz boyadır.
FF65 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: Ofis mobilyaları, aydınlatma, otomotiv yedek parçaları vs.
Otomotiv
Elektrik Aydınlatma
Metal Mobilya
FF66 Serisi
FF66 serisi, fırın kürlendirmeli epoksi ve poliester reçineleri ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmış bir boyadır. Düşük kürlenme sıcaklıklarında parlak dekoratif yüzey sağlar. FF66 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: Ofis mobilyaları, beyaz eşya, metal mobilya, duşa kabin, vs.
Beyaz Eşya
Panel Radyatör
Metal Mobilya
FF76 serisi
FF76 serisi, fırın kürlendirmeli epoksi ve poliester reçineleri ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmış, sararma dirençli, mükemmel yayılımlı toz boyadır.
Beyaz Eşya
Metal Mobilya
FF87 Serisi
FF87 serisi, fırın kürlendirmeli epoksi ve poliester reçineleri ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmış, sararma direçli toz boyadır.
FF87 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: beyaz eşya, ofis mobilyaları, aydınlatma, elektrik panoları, metal mobilya, vs.
Beyaz Eşya
Sanayi Makineleri
Panel Radyatör
Elektrik Aydınlatma
Metal Mobilya
Çelik Kapı
FF88 Serisi    
FF88 serisi, fırın kürlendirmeli epoksi ve poliester reçineleri ile yapılan, içcephe uygulamalar için tasarlanmış, optimum yayılma ve sararma direncine sahip yarımat toz boyadır.
FF88 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: Ofis mobilyaları, aydınlatma, vs.
Sanayi Makineleri
Otomotiv
Elektrik Aydınlatma
Metal Mobilya
FP60 Serisi
FP60 serisi, fırın kürlendirmeli özel, olarak seçilmis epoksi reçine ve sertlestiricileri ile formüle
edilen, yer altı borularının dıs korumasındaki spesifikasyonları saglayan ve “3-kat” tekniginde
polietilen kaplamanın altında anti-korozyon astar boyası olarak tasarlanmıs, çok hızlı kürlenen bir
toz boyadır.
Özel Ürünler
FP61Serisi
FP61 serisi, fırın kürlendirmeli özel, olarak seçilmis epoksi reçine ve sertlestiricileri ile formüle edilen, yer altı ve su altı petrol, dogal gaz ve türevlerinin, -20 ve +120 °C sıvıların tasınmasında kullanılan boruların dıs korumasındaki spesifikasyonları saglayan bir toz boyadır.
Özel Ürünler
FP62 Serisi
FP62 serisi, fırın kürlendirmeli özel, olarak seçilmis epoksi reçine ve sertlestiricileri ile formüle edilen, yer altı borularının dıs korumasındaki spesifikasyonları saglayan ve “3-kat” tekniginde polietilen kaplamanın altında anti-korozyon astar boyası olarak tasarlanmıs, çok hızlı kürlenen bir toz boyadır.
Özel Ürünler
FP70 Serisi
FP70 serisi, fırın kürlendirmeli özel, olarak seçilmis epoksi reçine ve sertlestiricileri ile formüle edilen, yer altı borularının dıs korumasındaki spesifikasyonları saglayan ve “3-kat” tekniginde polietilen kaplamanın altında anti-korozyon astar boyası olarak tasarlanmıs, çok hızlı kürlenen bir toz boyadır.
Özel Ürünler
PE10 Serisi    
PE10 serisi, fırın kürlendirmeli poliester reçineleri ile yapılan, derin matlık ve çok iyi çizilme direncine sahip dış cephe dayanımlı toz boyadır.
PE10 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: mimari uygulamalar, bahçe malzemeleri, endüstriyel uygulamalar, vs.
Metal Mobilya
Çelik Kapı
Alüminyum
PE20 Serisi
PE20 serisi, fırın kürlendirmeli poliester reçineleri ile yapılan, dıs cephe endüstriyel uygulamalar için tasarlanmıs. U.V. ısınlarına ve sararmaya dirençli, renk ve parlaklık kaybı istenmeyen dıs mekan yapıları için kullanılabilen toz boyadır.
Çelik Kapı
Metal Mobilya
Elektrik Aydınlatma
PE21 Serisi    
PE21 serisi, fırın kürlendirmeli poliester reçineleri ile yapılan, dış cephe endüstriyel uygulamalar için tasarlanmış. U.V. ışınlarına ve sararmaya dirençli, renk ve parlaklık kaybı istenmeyen dış mekan yapıları için kullanılabilen toz boyadır.
PE21 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: çanak anten, bahçe malzemeleri, kapı pencere sistemleri, vs.
Alüminyum
Sanayi Makineleri
Otomotiv
Metal Mobilya
Çelik Kapı
PE22 Serisi    
PE22 serisi, fırın kürlendirmeli poliester reçineleri ile yapılan, dış cephe uygulamalar için tasarlanmış, U.V. ışınlarına ve sararmaya dirençli, renk ve parlaklık kaybı istenmeyen dış mekan yapıları için kullanılabilen, mat bir toz boyadır.
PE22 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: cam ve kapı sistemleri, çanak anten, bahçe malzemeleri, mimari uygulamalar vs.
Alüminyum
Otomotiv
Elektrik Aydınlatma
Metal Mobilya
Çelik Kapı
PE26 Serisi    
PE26 serisi, fırın kürlendirmeli poliester reçineleri ile yapılan, dış cephe uygulamalar için tasarlanmış, U.V. ışınlarına ve sararmaya dirençli, renk ve parlaklık kaybı istenmeyen dış mekan yapıları için kullanılabilen, hızlı kürlenen bir toz boyadır.
PE26 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: çanak anten, bahçe malzemeleri, elektrik panoları, vs.
Alüminyum
Elektrik Aydınlatma
Metal Mobilya
Çelik Kapı
PE28 Serisi
PE28 serisi, fırın kürlendirmeli poliester reçineleri ile yapılan, dış cephe uygulamalar için tasarlanmış, U.V. ışınlarına ve sararmaya dirençli, renk ve parlaklık kaybı istenmeyen dış mekan yapıları için kullanılabilen Qualicoat onaylı toz boyadır.
PE28 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: Pencere ve kapı sistemleri, çanak anten, bahçe malzemeleri, mimari uygulamalar, vs.
Alüminyum
Çelik Kapı
Otomotiv
Elektrik Aydınlatma
Metal Mobilya
PE38 Serisi
PE38 serisi, fırın kürlendirmeli TGIC içermeyen poliester reçineleri ile yapılan, iç ve dış cephe, U.V. ışınlarına, sararmaya dirençli, renk ve parlaklık kaybı istenmeyen endüstriyel uygulamalar için tasarlanmış toz boyadır.
PE38 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: Pencere ve kapı sistemleri, çanak anten, bahçe malzemeleri, fırın, vs.
Beyaz Eşya
Elektrik Aydınlatma
Metal Mobilya
PE54 Serisi    
PE54 serisi, fırın kürlendirmeli TGIC içermeyen poliester reçineleri ile yapılan, dış cephe uygulamalar için tasarlanmış, U.V. ışınlarına ve sararmaya dirençli, renk ve parlaklık kaybı istenmeyen dış mekan yapıları için kullanılabilen toz boyadır.
PE54 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: Pencere ve kapı sistemleri, çanak anten, bahçe malzemeleri, endüstriyel uygulamalar, vs.
Alüminyum
Çelik Kapı
Sanayi Makineleri
Otomotiv
Elektrik Aydınlatma
Metal Mobilya
PE55 Serisi    
PE55 serisi, fırın kürlendirmeli TGIC içermeyen poliester reçineleri ile yapılan, dış cephe uygulamalar için tasarlanmış, U.V. ışınlarına ve sararmaya dirençli, renk ve parlaklık kaybı istenmeyen dış mekan yapıları için kullanılabilen, Qualicoat onaylı (P-0462) mat toz boyadır.
PE55 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: cam ve kapı sistemleri, çanak anten, bahçe malzemeleri, mimari uygulamalar vs.
Alüminyum
Çelik Kapı
Otomotiv
Elektrik Aydınlatma
Metal Mobilya
PE58 Serisi    
PE58 serisi, fırın kürlendirmeli TGIC içermeyen poliester reçineler ile yapılan, dış cephe uygulamalar için tasarlanmış, U.V. ışınlarına ve sararmaya dirençli, renk ve parlaklık kaybı istenmeyen dış mekan yapıları için kullanılabilen Qualicoat onaylı toz boyadır.PE58 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: Pencere ve kapı  sistemleri, çanak anten, bahçe malzemeleri, mimari uygulamalar, vs.
Alüminyum
Çelik Kapı
Otomotiv
Elektrik Aydınlatma
Metal Mobilya
PN10 Serisi
PN10 serisi, fırın kürlendirmeli epoksi reçineler ve fenolik sertlestiriciler ile üretilmis, özel olarak aluminyum vakumlu metal yüzeylerin kaplanması için tasarlanmıs bir toz boyadır. PN10 iyi bir yayılma ve metal kaplı yüzeye iyi bir tutunma saglar.
Otomotiv
PS70 Serisi
PS70 serisi, Qualicoat onaylı fırın kürlendirmeli poliester-tgic içermeyen süper dayanımlı toz boyadır. Gelişmiş reçine ve yüksek performanslı pigmentler kullanılarak, renk ve parlaklık kaybı istenmeyen dış cephe mimari uygulamalar için tasarlanmıştır. Standart poliester boyalara göre daha uzun süreli parlaklık ve renk dayanımı sağlar.
PS70 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: mimari uygulamalar için pencere ve kapı sistemleri, vs.
Alüminyum
Özel Ürünler
PS77 Serisi
PS77 serisi, Qualicoat onaylı fırın kürlendirmeli poliester-tgic içermeyen süper dayanımlı mat toz boyadır. Gelişmiş reçine ve yüksek performanslı pigmentler kullanılarak, renk ve parlaklık kaybı istenmeyen dış cephe mimari uygulamalar için tasarlanmıştır. Standart poliester boyalara göre daha uzun süreli parlaklık ve renk dayanımı sağlar.
PS77 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: mimari uygulamalar için pencere ve kapı sistemleri, vs.
Alüminyum
Özel Ürünler
PU37 Serisi
PU37 serisi, fırın kürlendirmeli poliüretan reçine ile yapılan, içcephe ve dışcephe uygulamalar için tasarlanmış, UV, kimyasal ve mekanik dayanımı iyi olan özel efekt (moire) toz boyadır.
PU37 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: Ofis mobilyaları, bilgisayar kasaları, aydınlatma, çelik kapı, bahçe araç ve gereçleri, vs.
Çelik Kapı
Metal Mobilya
Elektrik Aydınlatma
PU40 serisi
PU40 serisi, anti-graffiti uygulamalar için geliştirilmiş dış ortam dayanımına sahip poliüretan bazlı toz boyadır. Mükemmel kimyasal dayanıma sahiptir. Hemen hemen her çeşit graffiti’ye dayanımlıdır. Boya yüzeyindeki graffiti iz bırakmadan silinebilir. PU40 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: toplu taşıma araçları, dış cephe mobilyalar, yolcu durakları, telefon kulübeleri, gürültü önleyen duvarlar, tuvalet ve duş kabinleri, okul mobilyaları, vs.
Metal Mobilya
Sanayi Makineleri
Otomotiv
Özel Ürünler
PU41 Serisi
PU41 serisi, sıcak esya gibi uygulamalar için uzun süreli sararma dayanımına uygun olarak
gelistirilmis poliüretan bazlı toz boyadır. 240°C’ye kadar olan yüksek sıcaklıklarda mükemmel bir
sekilde renk ve parlaklıgını korur.
Özel Ürünler

PU44 Serisi
PU44 serisi, ağaç desen uygulamalar için geliştirilmiş çok iyi dış ortam dayanımına sahip poliüretan bazlı mat astar toz boyadır. Ağaç desen, özel kağıtlar kullanılarak süblimleşme tekniği ile elde edilir. PU44 serisi alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: Pencere ve kapı  sistemleri, mutfak dolapları, mimari uygulamalar, vs.
Alüminyum
Metal Mobilya
Çelik Kapı
Özel Ürünler
İnce film toz boyalar
İNCE FİLM (TC) iyi yayılma özelliğine sahip, toz boya endüstrisinin normalden daha düşük kalınlıklardaki uygulamalarda kullanımı için tasarlanmış, bir boyadır. Mükemmel genel özelliklerinin yanında iyi bir yapışma ile mükemmel yayılım ve parlaklık sağlar.İnce Film  toz boyalar alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: beyaz eşya, raf, vb.
Panel Radyatör
Beyaz Eşya
Özel Ürünler
Metalik Toz Boyalar
METALİK toz boyalar alüminyum, bakır veya mika gibi metalik pigmentlerin fiziksel olarak toz boya ile karıştırılması ile elde edilen dekoratif görünüşlü ürünlerdir. Metalik toz boyalar kullanılan metalik pigment ve toz boya cinsine göre, iç cephe uygulamalardan, yüksek dayanım gerektiren dış cephe uygulamalara kadar çok geniş alanlarda kullanılabilir.
Metalik toz boyalar alüminyum ve sac gibi metal yüzeylere uygulanır. Uygulama yerleri: metal mobilya, aydınlatma ürünleri, elektronik eşya, çelik kapı, raf, beyaz eşya, mimari uygulamalar, vs.
Özel Ürünler
Elektrik Aydınlatma
Metal Mobilya
Bonded Metalik toz boyalar
Bonded Metalik toz boyalar belli bir sıcaklıkta, metalik veya mika pigmentlerin özel bir islemden geçirilerek toz boya tanelerine yapıstırılmasıyla elde edilen dekoratif görünüslü ürünlerdir. Bu sekilde üretilmis ürünlerde uygulama veya tasıma esnasında ayrısma olmaz. Bonded Metalik toz boyalar epoksipoliester ve poliester ürünler olabilir.
Özel Ürünler
Metal Mobilya
Elektrik Aydınlatma
Antibakteriyal toz boyalar
ANTİBAKTERİYEL toz boyalar boyalı yüzey üzerinde bakteri, küf ve mantar gelişmesini durdurur ve kısa sürede tamamen öldürür.
Uygulama yerleri: restoranlarda, hastane ekipmanlarında, okul araç gereçlerinde, beyaz eşyalarda, klima ve havalandırma sistemlerinde, ilaç sektöründeki ekipmanlarda, vs.
Özel Ürünler
Corrshield toz boyalar
CORRSHIELD; IBA Kimya korozyon için yeni bir poliester teknoloji platformu kullanarak Korozyon Kalkanı CorrShield toz boyayı geliştirdi. Özellikle son kat ve astar uygulamalar için geliştirilmiş olan CorrShield, demir bileşikli metal malzemeler için korozyon koruması sağlar.
Özel Ürünler
Soft Touch toz boyalar
SOFT TOUCH toz boyalar, el temasının olduğu yüzeylerde, iç ve dış cephe uygulamalarda kullanılan yumuşak dokunuş etkisi veren ürünlerdir. 
Özel Ürünler
Ultra ince film toz boyalar
ULTRA INCE FILM (….U) iyi yayılma özelligine sahip, toz boya endüstrisinin normalden daha düsük kalınlıklardaki uygulamalarda kullanımı için tasarlanmıs bir boyadır. Mükemmel genel özelliklerinin yanında iyi bir yapısma ile mükemmel yayılım ve parlaklık saglar. Uygulaması çok kolaydır.
Özel Ürünler

ELEKTROSTATİK TOZ BOYA NELERDEN OLUŞUR?

Pigment: Renk verir, örtücülük sağlar ( organik - inorganik, demir oksit)
Dolgu: Hacim verir, mekanik özellikleri belirler (akma direnci, aşınma direnci, nem direnci)
Reçine: Boyanın temel özelliklerini belirler (kimyasal dayanımı, ısı stabilitesi ve mekanik özellikleri)
Sertleştirici: Reçine ile reaksiyona girer, kimyasal dayanımı,ısı stabilitesi ve mekanik özellikleri belirler.
Katkı malzemeleri: Yüzey görünümünü belirleyiciler, hızlandırıcılar, viskosite düzenleyiciler, yüzey düzgünleştiriciler, matlaştırıcılar
Toz boya solvent içermeyen bir üründür.
Çeşitleri

Epoksi toz boya (İç Cephe - Mekanik Dayanım)
Korozyon direnci, mükemmel kimyasal ve mekanik özellikleri, olağanüstü yapışma özelliği ile zorlu şartları karşılamak için ideal bir seçimdir.
Dış cephe dayanımı yoktur. Bu nedenle dış ortamda bulunacak malzemeler için uygun değildir.

Epoksi Polyester toz boya (İç Cephe)
Ev aletleri, radyatör ve diğer ısıya duyarlı uygulamalarda da kullanmak için uygun hale getirilmiş ve kimyasal özellikleri iyileştirilmiş dekoratif toz boyalardır.
Hibrid toz boyalar da, içeriğinde epoksi olduğu için dış cephe dayanımı yoktur.

Polyester toz boya (Dış Cephe)
Çim makinaları, aluminyum profiller, tel, çit çocuk oyun parkları ve bahçe mobilyaları gibi dış cephe dayanımı gereken ürünlerin boyanmasında kullanılır.
Dış cephe olmayan diğer ürünler için de tercihe bağlı olarak üstün fiziksel özellikler göstermesi ve yüksek ısı dayanımı nedeniyle polyester boyalar kullanılabilir.

Poliüretanlar
Poliüretan toz boyalar kimyasal dayanım, iyi yüzey yayılımı ve dış cephe dayanımı gerektiren uygulamalarda kullanılır. Termoset polyester reçine ve üretan sertleştirici ile formüle edilir.
Aşınma, nem ve tuz testine karşı oldukça dayanıklıdır.

Özel Efekt ürünler
Transparan Renkler: Çelik Eşya ve Masa Sandalyelerde kullanılır.
Dövme Boyalar: Çelik Kapı ve Ferforjelerde kullanılır.
Metalik Renkler: Mika ve alüminyum pigmentler ile metalik görüntü elde edilen ürünler.